14 Aralık 2015 Pazartesi

Bakımlı Bir Kadın Olmak İçin 5 Temel İpucu

Herkese merhaba!
Eminim ki hepimiz bakımlı ve güzel görünmek istiyoruz; fakat gerçekten bakımlı olmak nedir dediğimizde hepimiz aynı şeyi mi anlıyoruz? Günümüzde bakımlı olmak bir kesim tarafından doğru bilinse de diğer bir kesim tarafından 'makyaj yapmak,bakım ürünleri kullanıyor olmak' olarak görülüyor. Fakat bakımlı olmak aslında bunların çok daha ötesinde. İşte benim gözümde bakım bir kadının 5 temel özelliği!

Güzel Ve Sağlıklı Bir Gülüş

Güzel bir gülüşün sırrı tabi ki de sağlıkla parıldayan temiz dişlerdir. Araştırmalar gösteriyor ki bir insanda ilk olarak bakılan iki özellikten bir tanesi sağlıklı,temiz ve beyaz dişlere sahip olmak. Bu yüzden benim için de bakımlı olma yolunda en önemli etken ağız ve diş bakımı. Dişleri günde en 2 kere fırçalamak, gargara suyu ve gün aşırı diş ipi kullanımı ağız ve diş bakımınız için kendinize yapabileceğiniz en önemli iyilik. Yılda iki kez diş hekimine gitmek ise geleceğe yapacağınız güzel bir yatırım.

Yumuşak Eller Ve Temiz Tırnaklar

Eminim bir insanda ikinci olarak baktığımız yeri merak ettiniz. Cevabımız eller! Şöyle bir düşünün gerçekten de kadın erkek demeden mutlaka insanların ellerine bakarız çünkü o insanla ilgili güzel ipuçları verirler bize. İşte tam olarak da bu yüzden eller aslında kendimizi, yaşam tarzımızı anlatır. Düzenli olarak nemlendirici kullanımı ve tırnak ve çevresine vereceğimiz özen, bakımlı ellere sahip olmamıza yetecektir bile. Unutmayın ki tırnak ve el bakımı yanlızca oje kullanımından da geçmiyor. Çantanızda bulunduracağınız bir el kremi ve tırnak diplerinize yatmadan önce uygulayacağınız sıradan bir vazelin yumuş yumuş ve bakımlı ellere sahip olmanıza yetecektir bile. Sürekli nemli tuttuğunuz tırnaklarınıza bir süre sonra manikür bile yaptırmanız gerekmeyecek!

Sağlıklı Ve Parlak Saçlar

Hepimiz sağlıklı, parlayan saçları seviyoruz öyle değil mi? Peki saçlarımız için ne yapıyoruz? Bence sağlıklı saçlar için atabileceğimiz en güzel adım saçları düzenli kestirmekten geçiyor. Uzun saç sevdalısı olabilirsiniz, fakat uçları tel tel olmuş, kırılmış ve yıpranmış 'uzun' saçlar gerçekten de güzel mi? Bana kalırsa hayır. Uzun fakat sağlıklıksız saçlara sahip olmak yerine saçları sağlıklı uzatma yolunda adımlar atabilirsiniz. Düzenli olarak haftalık uygulayacağınız saç maskeleri saçlarınızın nemini yitirmemesine, elastikiyet kazanmasına ve böylelikle erken kırılmamasına yardımcı olacaktır. Tarak seçimizini dikkatli yapmak oldukça önemli. Ayrıca banyo sonrası saçlarınıza uygulayacağınız bir saç serumu saçlarınızın elektriklenmesini önlerken aynı zamanda parlaklık da kazandıracaktır. Düzenli saç kesimine de kendinizi alıştırdıktan sonra bence sizi ve saçlarınızı kimse tutamaz! 

Güzel Ve Temiz Kokmak

Değinmek istediğim bir diğer nokta ise kokumuz. Kışın kalın kıyafetlerden yazın sıcak havadan terlememiz sonucu vücudumuzdaki bakteriler malesef kötü kokmamıza sebep olabiliyor. Ve unutmayın kötü kokan birinden kimse haz almaz. Özellikle de toplum içerisinde bulunmanız gereken bir yaşantınız varsa; aksi mümkün mü zaten? Bu yüzden istisnasız herkesin kişisel temizliğine önem vermesi ve yaz kış deodorant kullanması gerektiğini düşünüyorum. Kötü kokmamamızın yanı sıra güzel de koksak fena olmaz değil mi? Aklınıza hemen uçuk fiyatlı parfümler gelmesin. Kişisel bakım marketlerinden edinebileceğiniz bütçenizi sarsmayacak bebe kolonyaları bile güzel ve temiz kokmanızı sağlayacaktır. Hatta bana kalırsa çoğu parfümden çok daha güzeller!

Dirsek Ve Topukları Da Unutmayalım 

Sanırım kimse kurumuş ve çatlamış dirsek ve topukları sevmez. Grileşmiş ve kurumuş dirsekler; çatlamış topuklar bence her kadının korkulu rüyası olmalı! Bunun için bu bölgeleri her akşam yatmadan nemlendirmek, her banyoda kese ve ponza taşı kullanmak aslında alınabilecek en kolay ve zahmetsiz önlemler. Özellikle de yaz aylarında bu bölgelerin gözle görünür yerlerde olduğunu düşünürsek bence harekete geçip dirsek ve topuklara ekstra önem vermenin tam zamanı! 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder