21 Eylül 2015 Pazartesi

Pauline Extra Blonde Saç Açıcı

Herkese merhaba!

Bugün son günlerde hakkında sıkça soru aldığım bir konu hakkında yazıyorum.

Daha önceki yazılarımı okuyanlar veya beni takip edenler bilir ki saçlarımla ilgili oldukça tatsız sorunlar yaşadım zamanında. Gerek boya gerek açıcılar saçlarımı oldukça yıprattı; uzun süre saçlarımı tarayamadım bile ve kestirmek zorunda kaldım.

Hal böyle olunca saçlarımı kendi rengine son kez boyattıktan sonra bundan sonraki hayatım boyunca benim için oreal ile saç açma ve boya faslı tamamen kapanmış oldu.

Bir yandan da kendime koyu sarı rengini oldukça yakıştıran biri olarak içimde bir şey 'saçını aç saçını aç' dürtüyordu ne yalan söyleyeyim. Ben de daha önce de kullandığım ve çok memnun kaldığım Pauline saç açıcı spreyi tekrardan satın aldım ve son 1 aydır istediğim rengi elde edene kadar kullandım.

Öncelikle ürün hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. 

Ürün kesinlikle saçları 'sarartıcı' bir ürün değil. Ürün saçların rengini açan bir ürün. Peki bu ne demek? Bu şu demek: Ürün kendi saç renginizin alt tonuna göre saçlarınızı açıyor. Vereceği en yakın etkiyi size şöyle anlatabilirim. Mutlaka bugüne kadar saçlarınız bir şekilde güneşten açılmıştır. Kiminin kumral saçı vardır güneşten sararır, kiminin kahve saçı vardır güneşten turuncu-sarı açılır. İşte bu ürün saçınızı aynı güneşte açılmış gibi açıyor. Benim saçlarım normalde sarı renkte açılsa da en son boyadığım renk dolayısıyla bu sefer turuncu alttonlu bir sarı elde ettim fakat kullanıma devam ettikçe turuncu rengi yavaş yavaş kırabiliyorum.

Ürünü nasıl kullanıyorum?

Ürün zaten sprey formda, kullanımı oldukça kolay. Banyodan sonra temiz saça ıslakken uyguluyorum ve kurutma makinesiyle saçlarımı kurutuyorum. Aynı şekilde ürünü uygulayıp saçlarınızı güneşte de kurutabilirsiniz; önemli olan saça ısı sağlayabilmek fakat günlük kullanımda malesef güneşte kurutma imkanım olmuyor. Ürünü bir aya yakın iki banyoda bir kullandım, istediğim rengi elde ettiğimden beri diplerimle fark yaratmaması için haftada 1 kullanıyorum.
Saçlarım açıldıktan sonra kaşlarımla arasında ciddi renk farkı oluştu fakat kaşlarımı da kuförde açtırarak iki rengi eşitleyebildim. Ürün malesef saçı açtığı gibi kaşları da açmıyor.

Ürünle ilgili söyleyebileceğim en önemli şey ise saçlarımı kesinlikle yıpratmadı, aksine yumuşacık yapıyor. Resmen saçları yakmadan açan mucize gibi bir şey benim için. Fotoğraflarda da saçlarımın canlılığını nasıl muhafaza ettiğini görebilirsiniz (Tabi genel saç bakımımı zaten aksatmıyorum).

Ürünü kullanmadan önceki saç rengim


Gün ışığında saçlarımın son haliSanırım ürünle ilgili söyleyebileceğim tek kötü şey kokusu. Ciddi anlamda rahatsız edici, amonyak mı desem asidik bir kokusu var. Bir süre sonra burnunuz alışıyor fakat burnunuzda güller açmıyor.
Saçları kuruttuktan hemen sonra kokusu kalsa da zamanla uçuyor fakat saçlarımı en ufak yıpratmadığı için bence kokusuna kesinlikle katlanılır.

Ürünü Watsons'tan indirimle 25tl ye satın almıştım fakat eczanelerde ve Gratis, Migros gibi diğer marketlerde de görüyorum.

Beni İnstagram, Snapchat ve Twitter üzerinden de 'allaboutnur' olarak takip edebilir, daha aktif paylaşımlarımı gün içerisinde görebilir ve her türlü sorunuzu sorabilirsiniz. 

Kendinize çok iyi bakın!

7 yorum:

 1. Kaşlarda etkisi nasıl olur ? Acmiyor demişsiniz denediniz mi,

  YanıtlaSil
 2. Bu arada sizinde kaş renginiz değişmiş siz ne ile actiniz

  YanıtlaSil
 3. yıpranmıyor mu emin misin ben yıllardır kullanıyorum ve saçlarımı incecik yaptı kalın tellerimi

  YanıtlaSil
 4. yıpranmıyor mu emin misin ben yıllardır kullanıyorum ve saçlarımı incecik yaptı kalın tellerimi

  YanıtlaSil
 5. ben kaşlarıma uyguladım. rengini açtı. saçımla aynı renk oldu:))

  YanıtlaSil
 6. Acaba emzıren annelere bı zararı varmı

  YanıtlaSil