11 Haziran 2015 Perşembe

Dax Supergro Saç Güçlendirici Bakım Yağı

Herkese merhaba!

Bugün aldığım günden beri bir an önce kullanıp sizlere yorumlamak istediğim bir ürünü nihayet yazma fırsatı buluyorum.

Saçlarımdan kısaca bahsetmem gerekirse kendimi bildim bileli yavaş uzayan, çabuk kırılan, ince telli ve elektriklenen saçlara sahibim. Kendimi bazen saç konusunda lanetli gibi hissediyorum; ne kadar negatif özellik varsa bende, adeta kombo. Hal böyle olunca saçlarıma mutlaka temizleme dışında bakım yapma ihtiyacı hissediyorum.

Bu ihtiyaçtan da öte bir önceki yazımda detaylıca bahsettiğim gibi saçlarımı geçen yıl boyamadığım renk kalmamıştı ve bu saçlarımı çok çok yıprattı ve ben saçlarımı neredeyse yarı yarıya kestirmek zorunda kaldım. Uzun sayılabilecek bir saça alışkın biri olarak zaten yavaş uzayan saçlarımı kestirdikten sonra uzamasını hızlandırmak ve saçlarımı eski sağlığına kavuşturmak adına A&G Kozmetik'in Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Dax Supergro'yu denemek istedim ve tam olarak 13 haftadır ürünü kullanıyorum.
Üründen kısaca bahsedeyim.

Ürün oda sıcaklığında katı formda ve yağ bazlı bir ürün. İçerisinde saça iyi geldiği herkes tarafından bilinen hindistancevizi yağı, çay özü, papatya özü, badem yağı, aleo vera, fıstık yağı, jojoba yağı, avokado yağı, susam yağı, buğday ve ayçiçeği özü gibi bir çok yağ ve mineral barındırıyor.

Ürün saçı hızlı uzatmayı, dökülmeyi azaltmayı, saç derisini beslemeyi, yumuşaklık, canlılık, nem kaybını önleme, direnci arttırma ve kırılmayı önlemeye yardımcı olmayı vaadediyor.


Sizler için ürünün vaadettiği tüm özellikleri başlık başlık incelemek istedim.

Saç derisini beslemek, direnci arttırmak ve dökülmeye yardımcı olmak

İçerdiği yağlar sayesinde uygulama boyunca saç derisi tarafından emilip saç köklerini çok güzel besliyor; bunun bir sonucu olarak da saçlarda gözle görülür bir direnç oluşturuyor. 2.haftadan itibaren eskiden tel tel kopan saçlarım çok daha az kopar ve dökülür oldu çünkü saçlarımı eski haline göre gün ve gün güçlendirdi.

Canlılık, parlaklık, yumuşaklık ve nem kaybını önleme

Ürün saçlara ciddi anlamla nem veriyor; öyle ki uzun süre saçınızda bekletip yıkadığınızda sanki deniz kenarında kalmış gibi oluyorsunuz. Bunun bir sonucu olarak da nemli saç gerçekten de parıl parıl parlayıp canlı bir görünüme sahip oluyor ve nem sayesinde yumuşacık saçlara sahip oluyorsunuz. 

Direnci arttırma, dökülmeyi azaltma ve kırılmayı önleme

Ürünün saça verdiği nem sayesinde saçlar elastikiyet kazanıyor ve daha dirençli oluyor; kırılmaya meyil azalıyor. Normalde saçları 15 günde kırılan biri olarak bu ürünün de sayesinde 13 haftadır saçlarımı kestirme ihtiyacı hissetmiyorum; elbet uçları yeni kesilmiş gibi fakat kuruluk dışında ciddi bir çatallanma sorunum olmadı. Dökülme hakkında çok yorum yapmam doğru olmaz çünkü ciddi derecede dökülme problemi yaşayan biri değilim, gözlemleyebildiğim bir fark yaratmadı.

Ve en çok merak edilen başlığa geçiyoruz;

Saç uzama hızını arttırma

Saçları yavaş uzayan biri olarak size şunu söyleyebilirim ki bu ürün saçlarımı normalden iki kat daha hızlı uzattı!! Herkesin uzama hızı farklı olduğu için cm vermek ne kadar doğru olur bilemiyorum fakat normal ayda 1-1.5 cm uzayan saçlarım 13 haftada yani 3 ay gibi bir sürede 6-7 cm uzadı. Üstelik ürün saça aynı zamanda mükemmel bir bakım uyguladığı için uzattığım saçı kestirmek zorunda kalmadım, uzattığım yanıma kâr kaldı. Yani ayda şu kadar cm uzatıyor demektense iki kat hızlı uzatıyor sonucuna çok rahat varabiliriz. 

Ben ürünü çok çok seviyorum ve mutlaka yedeğini bulunduruyorum. Zaten ürün 199gr, her seferinde en fazla 1 tatlı kaşığı kullandığımı düşünürsek (2 çay kaşığı diplere, 1-2 çay kaşığı uçlara) minimum 4-5 ay kullanılıyor. 

Gelelim ben ürünü nasıl kullandım, ne sıklıkla kullandım, nereden ne kadara aldım, ürün hakkında ekstra neler söyleyebilirim.

Ürünü Watsons'dan 34tl'ye satın aldım fakat ara ara fiyatı 29tl'ye düşüyor. Aynı zamanda Pino kozmetik mağazalarında da mevcut olduğunu biliyorum. Ben ürünü satın alırken üzerinde orjinal olduğunu kanıtlayan bir bandrol vardı, fakat şuan görüyorum ki satılan Dax Supergro'larda bu bandrol yok. Belki de ambalajı değişmiştir veya bandrol politkasından firma vazgeçmiştir. Bu konuyla ilgili yorum yapamıyorum çünkü uzun zamandır gördüğüm tüm Supergro'larda bandrol yok. Belki de takılınmaması gereken bir konu, sıkıntı olacağını sanmıyorum. 

Ürünün üzerinde kullanım sıklığı için haftada minimum 2 kez yazıyor fakat ben 13 hafta boyunca bazen her banyo öncesinde kullandım. Bazense yoğunluktan 2-3 hafta uygulayamadım. Fakat en sağlıklısı tabiki düzenli kullanım ve haftada en az 2 kere olacaktır. Her banyo öncesi de uygulamanızda bir sakınca yok.

Dax Supergro'yu her seferinde en fazla 2 çay kaşığı kadar öncelikle saç diplerime, sonrasında saç uçlarıma doğru uyguluyorum. Tabi bu oran sizin saç miktarınıza ve uzunluğunuza göre değişkenlik gösterebilir. İçerisinde hindistancevizi yağı bulunduğu için ürün oda sıcaklığında katı formda fakat elinize alır almaz vücut ısısıyla eriyor ve akışkan hale geliyor.Parmak uçlarımla ısıtıp erittiğim ürünü yine parmak uçlarımla saç diplerime masaj yaparak yediriyorum. Ürünü banyodan 1 saat önce de 3 saat önce de uyguladığım oldu. Genel olarak minimum 1 saat bekletiyorum; daha fazla vaktim varsa 3 saate kadar yıkamıyorum.Daha önce okuduğum kullanıcı yorumlarda genel olarak tek bir durumdan bahsedilmiş: ürün saçtan arınmıyor. Ürün her yağ bazlı ürün gibi normalde saçtan zor arınıyor. Fakat bunun için kolay bir çözüm var: saçlarınızı yıkarken önce suya değil suyla azıcık çözdürülmüş şampuana değdirin. Yağı direkt olarak suya değdirmeniz saçınızdan çıkmasını zorlaştıracaktır. Bu sayede ben içerisinde sülfat olmayan yani köpürmeyen şampuanımla bile tek seferde ürünü saçımdan arındırabiliyorum.
 
Ürünle ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz www.daxmixup.com veya www.dax.com.tr yi ziyaret edebilirsiniz. 

İşte 13 haftalık kullanımım sonrasında Dax Supergro hakkındaki kullanıcı yorumlarım, umuyorum ki bu yazımda da merak ettiklerinizin, aklınızdaki soruların cevabını alabilmişsinizdir. Beni instagram, snapchat ve periscope üzerinden de allaboutnur olarak takip edebilir, daha aktif paylaşımlarımı, canlı yayınlarımı ve gün içerisinde yaşadıklarımı görebilirsiniz. 

Hepinizi kocaman öpüyorum, kendinize iyi bakın! 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder